Košík je prázdný.

Zabloudil A., Čapka F.: 100 LET FOTBALOVÉHO KLUBU FC ZBROJOVKA BRNO

Zabloudil A., Čapka F.: 100 LET FOTBALOVÉHO KLUBU FC ZBROJOVKA BRNO

Cena vč. DPH: 490,00 Kč

Cena bez DPH: 490,00 Kč

Sazba DPH: 0 %

ks

NENÍ URČENO PRO DISTRIBUTORY.

Reprezentativní publikace je stoletým zrcadlem kopané v Brně, jejíž počátky sahají do přelomu 19. a 20. století, kdy se z mladých nadšenců této nové kolektivní hry v židenickém předměstí vytvořila parta první fotbalové jedenáctky. K založení klubu došlo v lednu 1913 pod názvem FK Židenice, název Zbrojovka Brno se zrodil po druhé světové válce.

Za sto let své existence zaznamenal klub úspěchy jak v domácích soutěžích, tak i na mezinárodní fotbalové scéně; ty byly mnohdy střídány i s méně úspěšnými léty. Největším úspěchem Zbrojovky je titul mistra Československa z roku 1978.

Publikace mapuje celou stoletou historii klubu s mimořádnou precizností a různorodostí pohledů. Každá kapitola má jasné členění a je doplněna bohatými statistickými údaji, medailonky významných osobností, vzpomínkami hráčů a pamětníků. Publikaci doplňuje obsáhlá statistická část s podrobnými přehledy a výsledkovými tabulkami. Aktivity klubu jsou představeny v těsné vazbě na novodobou historii města Brna, protože s ním a s jeho fanoušky jsou provázány veškeré klubové aktivity. Přitažlivost textu je umocněna působivým grafickým zpracováním s množstvím fotografického materiálu, což činí text pro čtenáře zajímavějším. Cílem knihy je být atraktivní nejen pro širokou sportovní veřejnost, ale i pro laiky. 

(490 Kč, 410 stran, A4, vázaná, množství barevných i černobílých fotografií, ISBN 978-80-7204-834-2)

© 2024 AKADEMICKÉ NAKLADATELSTVÍ CERM, s.r.o.